Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Akcja „Przedszkolaki Czytają”.

Nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do udziału w programie edukacyjnym
„Przedszkolaki Czytają” organizowanym przez wydawnictwo Zakamarki.
Projekt plecaczkowy skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym,
ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych.
Celem akcji jest wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, a także popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci. Zasady działania akcji są bardzo proste. W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzymuje na tydzień do domu plecaczek z zestawem książek.
Zadaniem dzieci jest przeczytanie wraz z rodzicami wszystkich książek z plecaczka. Następnie plecaczek po tygodniu wraca do przedszkola wraz z wykonanym przez dziecko obrazkiem dotyczącym ulubionej przeczytanej z plecaczka książeczki.

Podsumowaniem akcji w przedszkolu będzie prezentacja prac dzieci, oraz dodatkowe aktywności zainicjowane przez nauczycieli i zależące od jego inwencji oraz możliwości placówki.

Życzymy przyjemnego czytania!
Komunikat 2019-12-10, 19:51 | autor: Przedszkole 108 Kraina Tęczy